Hakkımızda

cropped-hgb_51.jpg

Misyon: Binalarda gerçekleştirdiğimiz bakım ve işletim hizmetlerimiz ile Türkiye’de ve Dünya’da müşterilerimize değerler kazandıran ve tercih edilen bir marka olmaktır.

Vizyon:  Bilgi birikimi ve yeteneklerimiz ile kaliteli hizmetler sunarak müşterilerimizin en az %20 enerji tasarrufu gerçekleştirmesini sağlamaktır.

SloganımızHerşey güven ile başlar

Temel değerlerimiz
* Yaptığımız işin hakkını vereceğiz.

* Hak yemeyeceğiz.

* Hakkımız olana sahip çıkacağız.

* İşlerimiz ile güven inşa edeceğiz.

* Müşterilerimiz ile bağlılık yaratarak ilişkilerimizin sürekliliğini sağlayacağız.

cropped-531338a-kopya.jpg

HGB Enerji Mühendislik Ltd. Şti’ni  kuran Ahmet Binboğa 1973 yılında doğmuştur. İlk, orta ve lise eğitimlerini Ankara’da tamamlamış ve 1992 yılında Erciyes Üniversitesi Makina Mühendislik bölümünü okumak üzere Kayseri’ye gitmiştir. 1995 yılında Makina Mühendisliği bölümünde okurken, okul içerisinde mentor hocası Sn Şükrü Su’nun da yönlendirmesi ile Bilim Teknik Topluluğu’nu kurarak dönem içerisinde Kayseri, Konya,  Aksaray illerindeki bir çok üretim tesisini dönem arkadaşları ile birlikte inceleme ve değerlendirme imkanı bulmuştur. 1995 yılında Makina Mühendisliği Bölümünü Dönem Birincisi olarak bitirmiş ve Ankara’da bir yıl süresince ODTÜ yabancı diller bölümünde eğitimini tamamlamıştır.

1998 Yılında askerlik dönüşü sonrasında ilk iş deneyimini Alarko Carrier San ve Tic AŞ/Antalya’da gerçekleştirmiş olup; ticari ve mesleki hayatında bir çok bilginin temellerini bu kurumdan edinmiştir. Kurucusu olan Sn Üzeyir Garih’in Deneyimlerim adlı eserleri kişisel gelişimine birçok değer katmıştır. 2 yıllık çalışması sonrasında ailesinin de Ankara’da olması nedeniyle bu şehire dönüş yapmıştır.

Elginkan Topluluğu şirketlerinden Emar AŞ’ye 2000 yılında, servis mühendisi olarak göreve başlamıştır. Aynı yılın sonunda evlenmiş olup;  iki çocuğu bulunmaktadır.

Şirketin EFQM mükemmelik modeline uygun Toplam Kalite Çalışmalarında aktif görev ve sorumluluklar alarak birçok konuda kişisel ve yönetsel becerilerini geliştirmiştir.

2005 yılında Bölge Şefliğine atanması sonrasında; doğal gazın ülke geneline hızla yayılması döneminde; yetkili servislerin yapılandırılması, yönetilmesi ve yetiştirilmesi konusunda gerek şirket içinde gerekse şirket dışında saha uygulamalarında aktif olarak yer almıştır. Hollanda, Gürcistan, Kazakistan ve İran gibi ülkelerde servis ve elemanlarının eğitimi konularında aktif çalışmalar gerçekleştirmiştir.

Topluluk dışında Kurumsal Mekanik Bakım ve İşletim konusunda Türkiye’de saygın yeri olan T.C. Ziraat bankası, Garanti Bankası, Finansbank, İngbank, Teb, Şekerbank, Akbank, İşbank, Tekstilbank, Eurobank, Carefour …vb kurumların  ısıtma, soğutma, havalandırma ve mekanik sistemleri ile ilgili bakım, işletim ve arıza sorunlarının çözümünde ekip arkadaşları ve yetkili servisleri ile birlikte aktif görevler almış ve bu kapsamda bir çok deneyim edinmiştir.

Şirketin, Enerji Verimlilik ve Danışmanlık Şirketi olma çalışmalarında, öncelikli olarak sertifikalarını Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü’nden tamamlamıştır. Ayrıca JICA (Japon Enerji Enstitüsü) ile yapılan örnek proje etüt çalışmalarına aktif katılım sağlayarak kendini geliştirmiştir.

2013 yılında 13 yıllık çalışmış olduğu firmadan kendi isteği ile ayrılarak HGB Enerji Mühendislik Ltd. Şti.’ni kurmuştur. HGB Enerji Mühendislik Ltd. Şti.  “Bina işletimi, bakım onarım, enerji verimliliği, mühendislik, taahhüt, servis hizmetleri, eğitim & teknik ve danışmanlık hizmetleri” konusunda faaliyetlerini göstermektedir.

Reklam

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s